Planowanie budynków koprzywnica

Malowanie dachów

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to medycyna a przy tym prawo. Bezsprzecznie są to kierunki uciążliwe, a praca po nich (szczególnie za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy wzmiankuje się trzeci kierunek, który ja osobiście chciałabym w tym miejscu dodać – architektura.
Zawód architekta nie dosyć, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej ciekawy niż dwa wymienione prędzej, to z drugiej strony, jest również niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko planowanie budynków – to masa różnorodnych domen. Może znajdować się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale także ktoś z bardziej konkretnymi pomysłami – budowa mostów, projektowanie wieżowców oraz planowanie budynków mieszkalnych.
Studia w tym kierunku nie jest banalne – trzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki oraz fizyki, jak i kulturalnego obeznania a w dodatku zmysłu artystycznego. Aczkolwiek ostatecznie są tego warte. Budynek, który ukształtujemy w swojej głowie, za kilka lat może powstać i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój projekt pozostanie później inspiracją w studenckich podręcznikach?
Zatem jeśli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi bardzo szybko mdlejesz – zastanów się czy fach architekta nie jest dla Ciebie. Może projektowanie budynków to Twoja pasja, do głębi zakorzeniona a przy tym jeszcze odnaleziona? Spróbuj. Początkowe kroki (jeszcze przed pójściem na studia) możesz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen informacji. Rysuj, rozbudź fantazję i sprawdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

nagrania studyjne