Cegła klinkierowa świnoujście

Zalety cegły klinkierowej

W dziedzinie budownictwa jedną z najbardziej charakterystycznych form surowców jest powszechnie znana, pełna różnorodnych plusów zużytkowania cegła klinkierowa. To artykuł niezwykle wymagający, jeśli chodzi o jego dalsze zastosowanie oraz równie ciężki do zdobycia w ramach procesu produkcyjnego. Jeżeli cegła ma zostać prawidłowo spożytkowana, zgodnie z jej przeznaczeniem, bezwzględnie powinna dotrzeć w ręce znawcy z wieloletnim należytym stażem w dziedzinie budownictwa. 
Zestawiając klasyczną cegłę klinkierową z wielorakimi innymi gatunkami osiągalnych na naszym rynku surowców, warto wspomnieć, że odznacza się ona szeregiem przeróżnych atutów technicznych. Na dodatek, to produkt wyjątkowo ładny. Etymologicznie klinkier pochodzi natomiast przypuszczalnie od słowa holenderskiego klingen, które z kolei w dosłownym przetłumaczeniu rozumie się jako „dzwonić”. Jaki to ma natomiast związek z charakteryzowaną tu cegłą? A więc jak się okazuje, cegła klinkierowa cechuje się swoistym dźwiękiem- nieco metalicznym. Sprawdzić to można, wykonując zwykły test polegający na delikatnym zastukaniu dwiema cegłami, jedną o drugą. 
Niestety, brak stosownej wiedzy na temat znaków wyjątkowych standardowych cegieł klinkierowych sprawia, że nazwą tego rodzaju towaru określa się wszystkie cegły. Nie jest to jednak właściwe, albowiem klinkierówki w tym miejscu omawiane cechują się właściwymi cechami. Po pierwsze, powinny posiadać stosowną nasiąkliwość, jaka na ogół jest mniejsza aniżeli sześc procent, lub ewentualnie równa sześciu procentom. W przypadku niemieckich przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji cegieł klinkierowych, możebna jest norma siedmiu procent nasiąkliwości. Po drugie, prawdziwa cegła klinkierowa produkowana jest w ramach procesu wypału gliny. Po trzecie, to rzetelny towar mrozoodporny i niezwykle wytrzymały. Ową trwałość rozumie się natomiast jako trwałość na ściskanie przekraczającą standard 30 MPa. Deficyt któregokolwiek z wyżej wymienionych parametrów uniemożliwia nazwanie danego towaru budowlanego cegłą klinkierową
W rewirze omawianych cegieł rozróżnia się różnorodne formaty, z czego w naszym kraju za powszechnie uznawany jest wariant RF 250 x 120 x 65 mm. W rewirze tego formatu wydziela się natomiast trzy podkategorie cegieł klinkierowych- perforowane, szczelinowe, pełne. Te pierwsze bez zarzutu odnajdują się przy wznoszeniu struktur naziemnych, te drugie są doskonałe do obudowywania kominów prefabrykowanych, z kolei te trzecie to prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o prowadzenie prac budowlanych w bardziej znojnych warunkach pogodowych- na przykład produkowanie kanalizacji, studni, przepustów.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Sprzedaż mebli